Полірування автомобіля: типи і технології виконання
Ніщо не вічне перед часом. І автомобіль, на жаль, не виняток. Тому ніколи не вичерпає своєї корисності професійна поліровка його кузова. Причини її проведення – очевидні: тільки полірування забезпечить такий помітний ефект сяючої новизни машини. Хоча прекрасний зовнішній вигляд – не єдиний корисний результат полірування. Крім оновлюючої дії, вона забезпечує ще й такий необхідний захист конструкції від негативного впливу різних зовнішніх факторів.
Сьогодні в автомобільних салонах застосовується три типи поліролей. По-перше, це захисний препарат, в основі якого епоксидні смоли. По-друге, це захисний засіб з рідким склом в якості базового компонента. По-третє, це відновлюючі поліролі абразивного характеру.
Перші два типи поліровки не передбачають присутність у використовуваних засобах абразивних речовин. Вони актуальні під час переходу з зимового на весняно-літній сезон. І можуть виконуватися в двох варіантах. Це полірування препаратом на основі епоксидної смоли, після якої автомобіль ще півроку буде сяяти як новенький, а його лакофарбове покриття буде захищено від ультрафіолету, опадів та інших негативних атмосферних чинників.
І полірування із застосуванням рідкого скла в основі захисного препарату або нанополіровка. Її ефект триває довше. Що є великим плюсом, оскільки, незважаючи на всю її корисність, полірування тим безпечніше для автомобіля, чим рідше його потрібно виконувати. Правда, за 3 роки бездоганного зовнішнього вигляду кузову доведеться заплатити як мінімум в 3 рази більше.
Абразивне або відновлююче полірування: його назва говорить сама за себе. Такий спосіб покриття кузова займе трохи більше часу, ніж нанесення захисних препаратів. Все тому, що відбувається відновлювальний процес у декілька етапів. Спочатку – видаляється зношений шар лакофарбового покриття (саме тут і криється причина, по якій абразивну поліровку краще без необхідності не проводити: потоншення фарби ні до чого доброго не приведе). Потім майстер повинен усунути з кузова всі подряпини та інші дефекти: абразивна поліроль повинна наноситися тільки на цілісне полотно фарби, її потрапляння у відкриту подряпину може призвести до необхідності серйозного ремонту. Після зачистки на поверхню наноситься захисний препарат, який володіє окрім іншого ще і реставрувальною якістю.