Сяючий автомобіль: способи усунення подряпин
Це тільки здається, що подряпини на автомобілі – проблема несуттєва. Насправді навіть тонка павутинка на подряпаних гілками боках машини може стати початком серйозних складнощів. І справа не тільки в зіпсованому зовнішньому вигляді. Проблема ще й у тому, що якщо в подряпину потраплять опади, бруд, хімічні елементи, вони можуть призвести до серйозного дефекту всього фарбувального полотна. Тому позбавлятися від подряпин потрібно не тільки в прагненні бачити свою машину по-новому сяючою, але і щоб уникнути дорогого ремонту.
Тільки підходити до процесу видалення подряпин потрібно зі знанням справи. Будь-який грамотний фахівець автомайстерні підтвердить: засіб для видалення подряпин повинен вибиратися в залежності від 3 факторів. По-перше, це розміри і тип самої подряпини. По-друге, її вік. По-третє, фінансові можливості власника авто. Якщо говорити про Україну, то тут ремонт подряпин може коштувати від 35 до 200 гривень.
Так, по-перше, засіб для видалення «павутини» – візерунка дрібних порізів на капоті, кузові і боках машини. Найчастіше такі подряпини усуваються звичайною пастою. Або просоченням, нанесеної на знежирену проблемну поверхню. Ясна річ, перед цим потрібно правильно підібрати колір замазки. Втирати її треба не довше 15-20 хвилин, а коштує вона в межах 60 гривень.
По-друге, полірування – ще один спосіб видалення подряпин. Технологія його виконання проста: спеціаліст спочатку наносить на пошкоджену ділянку замазку, а потім обробляє його полірувальною машинкою. Очевидно, така техніка є тільки у розпорядженні автомайстерень. Але, правда, плата за полірування окремої ділянки машини, буде досить не скромною. Однак зловживати поліруванням фахівці не радять: захищаючи фарбувальний шар, поліроль робить його і більш уразливим. Тому, одного разу скориставшись послугою, доведеться виконувати полірування постійно.
По-третє, найпростіший спосіб затирання подряпин в домашніх умовах – нанесення підібраної за кольором фарби пензликом, з наступною затиркою і покриттям проблемної зони воском. У цьому випадку місце, де була подряпина, залишиться помітним, як би уважно фарба не підбиралася.
По-четверте, досить дорогий (від 60 гривень), але й дуже зручний спосіб ретушування подряпин – за допомогою фарби в балончиках. У цьому випадку завдяки пульверизатора фарба буде розподілятися рівномірно, і після її висихання ушкоджена ділянка буде непомітною.
По-п’яте, спеціальні гелі та олівці. Вони гарні, коли подряпини глибокі – до металу. Коштують такі засоби від 35 гривень. І спосіб їх нанесення – докладно розписаний на упаковці.