Це повинен знати кожен водій
Відповідно до інструкції ДПС № 111, співробітнику ДАІ забороняється:
– Входити в житлові приміщення без службової потреби;
– Загрозливо жестикулювати і звертатися до учасника дорожнього руху на “ТИ”;
– Спілкуватися фразами, що принижують людську гідність, погрожувати або всякого роду допускати загрозливі фрази і жести, робити зауваження, так само спілкуватися в нешанобливому тоні, грубити;
– Пред’являти звинувачення без всяких на те підстав;
– Використовувати різного роду технічні пристосування і пристрої під час несення служби, які не пройшли в Україну сертифікацію, що втратили з часом свідоцтва на право використання такої техніки, так само пристосування, які не пройшли метрологічну перевірку;
– Користуватися власним автомобілем під час несення служби;
– Крім випадків, передбачених законодавством України, порушувати правила дорожнього руху.
Крім усього перерахованого, можна сказати ще про те, чи може інспектор ДАІ ставити автомобіль під час несення служби під заборонними знаками і чи має право, поставивши свій автомобіль під таким знаком, зупиняти учасників дорожнього руху.
Це питання досить часто цікавить водіїв, і найцікавіше, що багато хто вважає правильним те, що інспектор ДАІ може ставити машину під заборонним знаком. Це й не дивно, адже він перебуває при службовому виконанні. Насправді все зовсім навпаки.
Стаття 14 Закону України “Про дорожній рух” посилається на те, що співробітник МВС може відходити від Правил дорожнього руху тільки в тих випадках, які описані в самих Правилах дорожнього руху.
Отже, відповідно до пункту 3.1 ПДР, співробітник МВС може відступати від правил при увімкненим проблисковим маячком червоного або синього кольору. Якщо ж маячок вимкнений, то співробітник МВС є таким же учасником дорожнього руху, як і ми з вами.